Do niedawna były jedynie produktem ubocznym destylacji parą wodną roślin lub ich części podczas procesu wytwarzania olejków eterycznych. Obecnie miłośniczki naturalnej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów zachwycają się hydrolatami, a te zyskują coraz większą popularność na rynku kosmetycznym. Hydrolaty stały się idealnym uzupełnieniem pielęgnacji, użytkowników przekonują do siebie nie tylko korzyściami płynącymi z ich stosowania, ale również wygodną formą aplikacji.
Olejowanie to naturalna metoda pielęgnacji włosów, którą możemy z powodzeniem wykonywać w domowym zaciszu. Znany od wieków sposób na piękne włosy, dziś przeżywa swój renesans i zdobywa coraz szersze grono zwolenniczek. Nic dziwnego, gdyż odpowiednio dobrany olej oraz właściwe jego zastosowanie pozwalają odbudować strukturę włosa, przywracają im gładkość i witalność oraz sprawiają, że stają się mocne i błyszczące. Jak więc wybrać olej odpowiadający potrzebom naszych włosów i jak prawidłowo go stosować, by uzyskać zadowalające efekty?
Retinol jest najlepiej jak dotąd przebadaną substancją o działaniu przeciwstarzeniowym. Ta aktywna forma witaminy A przenika do głębokich warstw skóry i pomaga widocznie spłycić zmarszczki.
Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najchętniej stosowanych składników w pielęgnacji twarzy.
Dowiedzmy się zatem jak należy stosować retinol i czym właściwie jest ta substancja?
Właściwa pielęgnacja skóry głowy może zdziałać cuda! Dzięki niej skalp odwdzięczy się lśniącymi włosami, które dodają urody, a jednocześnie zmniejszamy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak świąd, łupież czy podrażnienia. Pielęgnacja skóry głowy i włosów powinna być holistyczna – w końcu to właśnie cebulki znajdujące się w skórze są niejako „źródłem” pięknej fryzury. Z tego artykułu dowiesz się, jak zadbać o skórę głowy kompleksowo, by cieszyć się zdrowymi włosami.
Każda z nas marzy o pięknych, gęstych i błyszczących włosach, które mogą stanowić jeden z atutów naszej urody. Blond, romantyczne rudości czy intrygujące brązy i czerń - kolor włosów dla niektórych osób ma ogromne znaczenie, najważniejsza jednak jest ich kondycja i zdrowy wygląd. Wiele z nas na własną rękę próbuje polepszyć stan i odżywić włosy, nie biorąc pod uwagę kluczowej kwestii - równowagi PEH. Czym jest? Dla których włosów odpowiednie będą emolienty, a które polubią proteiny? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!
Nauka czytania składu kosmetyków może przypominać naukę języka obcego, bowiem na liście składników zwykle znajdujemy nazwy substancji ujęte po angielsku lub nawet po łacinie. Warto jednak opanować przynajmniej podstawy tej sztuki, aby kosmetyki wybierać bardziej świadomie. Co prawda, dobry skład nie zagwarantuje, że dany kosmetyk sprawdzi się na naszej skórze czy włosach, jednak sprawdzenie, jakie składniki zawiera produkt, zapewni nam bezpieczeństwo stosowania i pozwoli zachować pewność, że płacimy za cenne substancje odżywcze, a nie za sztuczne chemiczne dodatki. Jak zatem czytać składy kosmetyków?