Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Hydrolaty - sposoby ich zastosowania
Hydrolaty - sposoby ich zastosowania

Czym są hydrolaty?

Hydrolat to inaczej mówiąc woda kwiatowa albo roślinna. Jest wytwarzany podczas procesu produkcji olejków eterycznych, ale sam zawiera ich nieznaczną ilość - około 1%. Działanie kosmetyczne hydrolatów wypływa z właściwości roślin, które zostały użyte do destylacji. Powstająca w jej wyniku woda bogata jest w składniki aktywne pochodzące z kwiatów, liści oraz innych aromatycznych fragmentów roślinnych.

Wody kwiatowe posiadają szereg właściwości kosmetycznych, co sprawia, że każdy może wybrać spośród nich kosmetyk odpowiedni do indywidualnych potrzeb. Hydrolaty posiadają także cechę wspólną - przywracają skórze lekko kwaśne, prawidłowe pH, co jest kluczowe dla jej zdrowia i właściwego stanu. Doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji włosów, twarzy i ciała, ponieważ są delikatne i rzadko powodują podrażnienia.

Stosowanie hydrolatów do twarzy jako tonik

Choć posiadają szeroką gamę zastosowań, wody roślinne wykorzystywane są głównie do oczyszczania i tonizowania. W pojemniku z atomizerem doskonale nadają się do odświeżania cery. Hydrolat z kwiatów lawendy - Opcja Natura lub Hydrolat z nagietka lekarskiego - Cztery Szpaki to przykłady kosmetyków, które z powodzeniem mogą zastąpić tonik. Regulują wydzielanie sebum i działają ściągająco na skórę twarzy. Normują jej funkcje, dzięki czemu ma ona mniejsze skłonności do przetłuszczania się i powstawania niedoskonałości.

Nagietek.jpg

Wody kwiatowe do pielęgnacji włosów i skóry głowy

Tego typu kosmetyki powinny być dobierane odpowiednio do stanu i potrzeb skóry głowy, a nie rodzaju włosów. Hydrolaty bardzo dobrze sprawdzają się jako wcierki, wpływają one na kondycje skóry głowy, zapewniając komfort i higienę. Ważna jest kondycja mieszków i cebulek włosowych, które są zagłębione właśnie w skórze. To one potrzebują uwagi i odpowiedniej pielęgnacji, by nadać włosom blasku i siły. Hydrolat z kwiatów dzikiej śliwy - Mohani może być stosowany jako wcierka do skóry głowy. Kilkuminutowy masaż skalpu z wykorzystaniem tego preparatu pozytywnie wpływa na pracę cebulek, a tym samym na porost włosów i wzmocnienie ich kondycji. Wody kwiatowe posiadają również działanie przeciwzapalne, spowalniają przetłuszczanie się skóry głowy, normalizując jej pH i poziom sebum.

Hydrolaty mogą być stosowane jako mgiełka do włosów z uwagi na ich właściwości odświeżające, nawilżające i odżywcze. Wody roślinne na bazie róży damasceńskiej ułatwiają układanie włosów, nadając im miękkości i blasku. Te lawendowe chronią włosy farbowane przed szybką utratą koloru.

Hydrolaty jako dodatek do maseczek

Wody roślinne mogą być stosowane jako mgiełka rozpylana bezpośrednio na twarz, ale również jako uzupełnienie innych kosmetyków takich, jak kremy, olejki czy maseczki, co wzmacnia ich działanie. Hydrolat dodany do glinki znacznie podnosi jej właściwości odżywcze i potęguje jej dobroczynny wpływ na cerę. Użyty do rozrabiania glinki, zwłaszcza białej lub różowej, Hydrolat z magnolii - Bosphaera intensyfikuje oczyszczające działanie maseczki, a także poprawia kondycję naczynek krwionośnych, co jest istotne w dbaniu o skórę dojrzałą, której brakuje witalności i blasku.

Wody roślinne do ciała

Delikatne, niepowodujące podrażnień hydrolaty świetnie sprawdzają się w pielęgnacji całego ciała. Łagodzą podrażnienia po goleniu i mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Przyspieszają gojenie się drobnych ran, pękającej skóry czy siniaków. W tym celu dobrze jest sięgnąć po hydrolat różany, który ma silne działanie nawilżające, łagodzące i odżywcze. Woda na bazie oczaru wirginijskiego jest z kolei polecana w leczeniu stanów zapalnych, egzemy, żylaków, a nawet w łagodzeniu bólu reumatycznego. Na oparzenia słoneczne warto zastosować hydrolat lawendowy, który przyniesie ulgę zaczerwienionej skórze i odświeży całe ciało.

Jeśli poszukujemy naturalnych kosmetyków mogących zapewnić naszej skórze odpowiednich składników odżywczych i uzupełnić naszą codzienną pielęgnację powinniśmy zastanowić się nad korzystaniem z hydrolatów. Do wyboru mamy szereg możliwości zaczynając od wody kwiatowej z czarnego bzu, która łagodzi podrażnienia, aż po te stworzone z kwiatów dzikiej róży.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami w naszym asortymencie i rozpoczęcia swojej własnej przygody z hydrolatem. Naszą sympatię zyskał dzięki przyjemnym kwiatowym zapachom, a przede wszystkim różnorodnemu zastosowaniu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl